30. júla

Medzinárodný deň priateľstva

Medzinárodný deň priateľstva

Naplánujte si zábavný deň s priateľmi, napríklad výlet do prírody. Alebo oslovte starých priateľov, aby ste sa znova stretli, či spojili prostredníctvom telefónneho hovoru, textovej správy, videochatu alebo dokonca pekného ručne písaného listu, ktorým im dáte najavo, že vám na nich stále záleží.

Medzinárodný deň priateľstva sa snaží propagovať úlohu, ktorú priateľstvo hrá vo všetkých kultúrach. Na tento deň vyzýva Organizácia Spojených národov komunitné skupiny, organizácie aj vlády, aby organizovali akcie, ktoré podporujú zmierenie, porozumenie a solidaritu. Medzinárodný deň priateľstva vznikol v roku 2011, ale jeho pôvod siaha až do roku 1919, keď bol založený Hallmarkom. Jeho tradícia však v roku 1940 úplne zmizla. V roku 1998 bol Medvídek Pú vymenovaný za svetového veľvyslanca priateľstva v OSN a v roku 2011 OSN oficiálne uznala 30. júl ako Medzinárodný deň priateľstva.
Sila priateľstva je medzinárodná a ovplyvňuje všetky kultúry sveta. Medzinárodný deň priateľstva sa zameriava na podporu súdržnosti, láskavosti a priblíženie ľudí. Podľa deklarácie Medzinárodného dňa priateľstva sú ľudia vyzývaní, aby tento deň oslavovali vhodným spôsobom v súlade s kultúrou a inými vhodnými okolnosťami alebo zvykmi ich miestnych a národných komunít. Stále viac sa tieto akcie zameriavajú aj na ochranu životného prostredia a priateľstvo k zvieratám, rastlinám a planéte ako celku.
Priateľstvo prispieva k životu ľudí rôznymi spôsobmi. Zvyšuje emocionálnu odolnosť, zlepšuje mozgovú silu, môže zlepšiť spánok a robí ľudí zdravším. Na oslavu Medzinárodného dňa priateľstva neexistujú pevné pravidlá. Môžete robiť pekné veci pre ľudí, vytvárať si nových priateľov, zúčastňovať sa kultúrnych akcií, pripravovať pohoštění pre priateľov alebo usporiadať výlet pre priateľov. Môžete si tiež preč

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.