16. júna

Svetový deň morských korytnačiek

Svetový deň morských korytnačiek

Svetový deň morských korytnačiek, 16. júna, je dňom slúžiacim na uctenie a zdôraznenie významu morských korytnačiek. Tieto stvorenia sú veľkolepé, sú totiž nielen krásne, ale tiež preukazujú neuveriteľnú vytrvalosť a odolnosť – veď na plážach hniezdia už milióny rokov. Ale s 8 miliónmi ton plastov, ktoré sa každý rok vyhodia do oceánov, je šesť zo siedmich druhov morských korytnačiek ohrozených vyhynutím.

Svetový deň morských korytnačiek by nebol správne oslavovaný bez zmienky o Dr. Archie Carr, zakladateľovi organizácie Sea Turtle Conservancy a otcoch biológie morských korytnačiek. Svetový deň morských korytnačiek sa slávi v ten istý deň ako narodeniny Dr. Carra, 16. júna. Dr. Carr teda bude navždy pripomínať vylepšenie hnutia na ochranu morských korytnačiek a dedičstvo, ktoré po sebe zanechal. Jeho výskum a obhajoba upozornili na hrozivé podmienky, ktoré dnes morské korytnačky stále ovplyvňujú. Jeho práca upozornila na problémy a pomohla vytvoriť komunitu, ktorá ďalej usiluje o lepší život a budúcnosť morských korytnačiek po celom svete.
Tu zdieľame 10 faktov, ktoré ukazujú, aké úžasné tieto tvory sú, a zdôrazňujeme, prečo musíme bojovať proti plastovému znečisteniu, ktoré dusí naše oceány.
Všetci musíme zohrať svoju rolu v boji proti plastovému odpadu, ktorý dusí naše oceány. Zapojte sa do boja a zostávajte informovaní o tom, ako môžete pomôcť.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.