8. júna

Víkend otvorených záhrad

Víkend otvorených záhrad

Sviatok otvárania bežne neprístupných záhrad verejnosti (Open Garden & Squares Weekend) vznikol v roku 1998 vo Veľkej Británii a prebieha vždy počas druhého júnového víkendu. Cieľom udalosti bolo poskytnúť verejnosti príležitosť aspoň raz v roku navštíviť inak uzavreté záhrady a dvory Londýna. Nápad sa zistil s nadšením, po niekoľkých ročníkoch usporiadaných v Británii, sa pomaly začal šíriť aj do ďalších miest a stal sa postupne tradičným po celej Európe.

Víkend otevřených zahrad je akce, která otevírá běžně nepřístupné zahrady a parky a přináší novou dimenzi poznání a zážitků. Cílem akce je zvýšit informovanost a povědomí lidí o zahradním umění a představit jednotlivé objekty s jejich příběhy a tajemstvím. Do akce se mohou zapojit veřejné i soukromé zahrady a parky, které nabízejí něco zajímavého. Vstupné do zahrad záleží na majitelích a slouží k pokrytí nákladů na doprovodný program. Akce se koná ve dnech 10. - 11. 6. 2023 a zapojí se do ní 239 míst v Česku. Více informací a seznam zapojených zahrad najdete na webu organizátora.
Víkend otvorených záhrad je akcia, ktorá otvára bežne neprechodné záhrady a parky a prináša novú dimenziu poznania a zážitkov. Cieľom akcie je zvýšiť informovanosť a povedomie ľudí o záhradnom umení a predstaviť jednotlivé objekty s ich príbehmi a tajomstvom. Do akcie sa môžu zapojiť verejné aj súkromné záhrady a parky, ktoré ponúkajú niečo zaujímavé. Vstupné do záhrad závisí na majiteľoch a slúži na pokrytie nákladov na sprievodný program. Akcia sa koná v dňoch 10. - 11. 6. 2023 a zapojí sa do nej 239 miest v Česku. Viac informácií a zoznam zapojených záhrad nájdete na webe organizátora.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.