29. júla

Deň dažďa

Deň dažďa

V priebehu ľudských dejín ľudia a kultúry na celom svete oslavujú dážď a jeho životodarnú silu. Všetok život je závislý na daždi a dážď udržuje náš svet zelený a svieži. Na Deň dažďa sa oslavuje všetko, čo je mokré a krásne.

Ak máte to šťastie, že ste niekde, kde prší v Deň dažďa, môžete vyjsť von tancovať, spievať alebo sa len tak prejsť v daždi. Ak náhodou neprší, môžete si pripraviť lahodné jedlo z čerstvej zeleniny a ďalších vecí, ktoré závisia od dažďa, a zamyslieť sa nad tým, aké máme šťastie, že žijeme vo daždivom svete.
Prečítajte si o téme Dňa dažďa.
V závislosti na tom, kde vo svete žijete, môže byť dážď niečo, na čo ste veľmi zvyknutí. Niektorí ľudia vidia viac dažďa ako slnka a to môže spôsobiť, že z toho budú trochu frustrovaní. Koneckoncov, nikto nemá rád, keď ho prekvapí poriadny lijak. Existuje však veľa dôvodov, prečo by sme mali milovať dážď.
Áno, dážď je dôležitý pre určité odvetvia, ale na to, aby ste si dážď vážili, nemusíte byť farmár. Dážď dokáže neuveriteľne upokojiť. Už ste niekedy ležali v posteli a počúvali kvapky dažďa, ktoré dopadajú na vaše okno? Je to tak upokojujúce a uvoľňujúce. Vo skutočnosti veľa ľudí prehráva zvuk dažďových kvapiek, aby im pomohli zaspať. Ak ste niekto, kto má problémy so spánkom, skúste to. Dážď je široko spojený s relaxáciou. Koľko z vás využilo daždivý deň ako dokonalú výhovorku pre pohodlný a útulný deň v perinách.
Z technického a vedeckého hľadiska je dážď dôležitou súčasťou kolobehu vody a je životne dôležitý pre všetok život na Zemi. Dážďové zrážky predstavujú hlavný spôsob, ako sa voda dostáva na zem, poskytuje pitie pre zvieratá a rastliny, dopĺňa podzemné vodné vrstvy a napĺ

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.