3. apríla

Svetový deň vodných živočíchov

Svetový deň vodných živočíchov

Svetový deň vodných živočíchov bol založený v roku 2020 ľuďmi z Animal Law Clinic na Lewis & Clark Law School (Portland, Oregon, USA), ktorí chceli upozorniť na význam vodných živočíchov pre našu spoločnosť a ekosystémy. Vodné živočíchy, ktoré sú široko rozšírené po celom svete, sú často ohrození v dôsledku interakcií, ktoré ľudia majú priamo so zvieratami, alebo nepriamo prostredníctvom narušenia ich biotopov.

Světový den vodních živočichů je zaměřen na zvýšení povědomí o důležitosti vodních živočichů a jejich ochraně. Kromě ryb zahrnuje tato kategorie i měkkýše, korýše, vodní ptáky, hvězdice, korály, vodní hmyz, obojživelníky, mořské savce a plazy. Cílem je, aby se lidé spojili a vytvořili zásady, zákony a vzdělávání, které pomohou chránit tyto cenná zvířata. První Světový den vodních živočichů se konal v roce 2020 a zúčastnilo se ho mnoho organizací z celého světa. Doufá se, že se do tohoto dne zapojí stále více lidí.
Svetový deň vodných živočíchov je zameraný na zvýšenie povedomia o dôležitosti vodných živočíchov a ich ochrane. Okrem rýb zahŕňa táto kategória aj mäkkýše, korýše, vodné vtáky, hviezdy, koraly, vodný hmyz, obojživelníky, morské cicavce a plazy. Cieľom je, aby sa ľudia spojili a vytvorili zásady, zákony a vzdelávanie, ktoré pomôžu chrániť tieto cenné zvieratá. Prvý Svetový deň vodných živočíchov sa konal v roku 2020 a zúčastnilo sa ho veľa organizácií z celého sveta. Dúfa sa, že sa do tohto dňa zapojí stále viac ľudí.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.