18. februára

Medzinárodný deň batérií

Medzinárodný deň batérií

Medzinárodný deň batérií sa oslavuje v deň narodenia talianskeho vynálezcu Alessandra Volty – 18. februára.

Komerční banka

Patrónom Svetového dňa batérií je Komerčná banka. Zodpovedným financovaním prispieva k udržateľnej budúcnosti a zmierňuje aj svoj vlastný dopad na životné prostredie a spoločnosť.

https://www.kb.cz

Medzinárodný deň batérií, ktorý sa slávi 18. februára, pripomína význam batérií v modernej spoločnosti a oslavuje narodenie Alessandra Volty, priekopníka v oblasti elektrochémie. Tento deň zdôrazňuje úlohu batérií vo všetkých aspektoch nášho života, od mobilných telefónov po fotovoltaické systémy, a ich dôležitosť v akumulácii a ukladaní energie. Batérie, pôvodne objavené Luigi Galvani v roku 1780, sú zásadné pre efektívne využívanie obnoviteľných zdrojov energie a ako záložné zdroje pri výpadkoch elektriny alebo problémoch s pripojením k distribučnej sieti.
Rôzne typy batérií a faktory dôležité pre ich výber, ako sú cena, životnosť a výkon, sú kľúčové pre efektívne využitie vo fotovoltaických systémoch. Lítiové batérie sú zvlášť uprednostňované kvôli svojej dlhšej životnosti a vyššiemu počtu nabíjacích cyklov. Dôraz je kladený tiež na správnu údržbu a recykláciu batérií po skončení ich životného cyklu, čo je nevyhnutné pre udržateľný rozvoj a ochranu životného prostredia.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.