5. septembra

Medzinárodný deň charity

Medzinárodný deň charity

Od roku 2013 je stanovený Organizáciou Spojených národov Medzinárodný deň charity, ktorý pripadá práve na 5. septembra. Ide o výraz podpory a úcty organizáciám i jednotlivcom po celom svete, ktorí pomáhajú potrebným na dobrovoľníckej a filantropickej báze. Prečo práve 5. septembra? Na počesť jednej veľmi významnej humanitárnej pracovníčky. V tento deň, roku 1997 zomrela Matka Tereza, ktorá za svoj život dostala mnoho ocenení za humanitárnu pomoc a dokonca bola vyhlásená za blahoslavenú.

V den 5. září se připomíná významná humanitární pracovnice Matka Tereza, která zemřela v roce 1997. Charita má různé podoby a jejím cílem je pomáhat lidem v nouzi formou darů nebo dobrovolnické práce. V rámci projektu Kam s ním můžete darovat věci, které již nepotřebujete, ale mohou pomoci jiným. Mezinárodní den charity má připomenout lidem, že i malá pomoc může mít velký význam pro ty, kteří ji potřebují.
Na počesť jednej veľmi významnej humanitárnej pracovníčky Matky Terezy, ktorá zomrela v roku 1997, sa 5. septembra pripomína Medzinárodný deň charity. Charita má rôzne podoby a jej cieľom je pomáhať ľuďom v núdzi formou darov alebo dobrovoľníckej práce. V rámci projektu Kam s ním môžete darovať veci, ktoré už nepotrebujete, ale môžu pomôcť iným. Medzinárodný deň charity má pripomenúť ľuďom, že aj malá pomoc môže mať veľký význam pre tých, ktorí ju potrebujú.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.