14. apríla

Deň dobrých skutkov

Deň dobrých skutkov

Tento sviatok založila v roku 2007 v Izraeli podnikateľka a filantropka Shari Arison prostredníctvom neziskovej organizácie, ktorá spája ľudí, ktorí chcú byť dobrovoľníkom, a organizácie, ktoré potrebujú pomoc. V roku 2011 sa tento deň stal celosvetovým s účastníkmi z celého sveta a odvtedy sa milióny ľudí a tisíce organizácií z viac ako 108 krajín každoročne spájajú k dobrovoľníctvu a #DoGood...

Lush

Patrónom Dňa dobrých skutkov je firma LUSH, špecialista na ručne vyrábanú prírodnú kozmetiku. Ich príspevkom k konaniu dobra je dlhodobý projekt Charity pot, podporujúci iniciatívy pôsobiace v oblasti ochrany zvierat, ľudských práv a životného prostredia.

https://www.lush.com/cz/

Good Deeds Day je dnes globálnym hnutím ľudí a organizácií, ktoré sa venujú každodennému konaniu dobra. Súčasťou tohto hnutia je sieť dobrovoľníkov, ktorí organizujú akcie na zlepšovanie našich komunít a zdieľajú zdroje a inšpiráciu. Toto hnutie je založené na jednoduchej myšlienke, že každý človek môže urobiť niečo dobré vo veľkom alebo aj v malom rozsahu, zlepšiť životy ostatných a pozitívne zmeniť svet.
Charity Pot od Lush je krém na ruky a telo, ktorého predaj slúži na získavanie finančných prostriedkov pre malé charitatívne organizácie, aktivistov a iné dobročinné projekty. Všetky peniaze z predaja Charity Pot, mínus daň, putujú do fondu, z ktorého sa financujú projekty v oblasti ochrany zvierat, ľudských práv a životného prostredia.
V priebehu 15 rokov existencie bolo vďaka zákazníkom prostredníctvom Charity Pot vybraných viac ako 65 miliónov libier (približne 19 miliárd Kč) pre viac ako 13 700 neziskových organizácií a projektov po celom svete. V Českej republike bol Charity Pot predstavený v roku 2014 a v roku 2020 bol predstavený aj bezobalový variant krému Charity Pot Coin, z ktorého tiež putuje výtlačok do fondu.
Charity Pot je vnímaný ako špeciálna spolupráca so zákazníkmi spoločnosti Lush. Spoločnosť venuje svoj čas a suroviny, takže keď si zákazník kúpi Charity Pot, všetky peniaze po odpočítaní DPH môžu ísť priamo na pomoc dobrým veciam. Väčšina grantov z Charity Pot je prideľovaná malým miestnym občianskym skupinám a združeniam, ktoré sú prevádzkované výhradne alebo prevažne dobrovoľníkmi.
Vďaka podpore z Charity Pot vznikol aj unikátny EKOkalendár, ktorého cieľom je oboznámiť širokú verejnosť a najmä školskú mládež s jed

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.