1. februára

Deň bez palmového oleja

Deň bez palmového oleja

Hoci sa nám môže zdať, že sa nás problematika palmového oleja netýka, že tu predsa dažďové pralesy nemáme, opak je pravdou. Podľa odborníkov sa do Českej republiky každoročne dovezie cca 30 000 ton palmového oleja. Ide o jeden z našich najdôležitejších príspevkov k devastácii tropických pralesov, ktoré sú zdrojom najväčšej biodiverzity planéty a domovom miliónov ľudí.

Deň bez palmového oleja je akcia, ktorá nadväzuje na úspešnú akciu Deň, keď povieme firmám, že nechceme ich výrobky s palmovým olejom, ktorá sa konala 1. februára 2016. Tento deň je predovšetkým pripomienkou toho, čo sa udialo a čo je ešte potrebné urobiť. Je pripomienkou našej globálnej zodpovednosti. Prosíme vás, aby ste sa pokúsili jeden deň, alebo aj dva, tri, päť alebo aj každý deň žiť bez palmového oleja, bez výrobkov, ktoré ho obsahujú. Pomôžete tak svojmu zdraviu aj prírode a nakoniec zistíte, že navyše aj ušetríte, pretože toľko zbytočností s palmovým olejom vlastne ani nepotrebujete.
Den bez palmového oleje naväzuje na úspešnú akciu Den, kedy povieme firmám, že tu nechceme ich výrobky s palmovým olejom, ktorá sa konala 1. februára 2016. Tento Deň je hlavne pripomienkou toho, čo sa udialo a čo je potrebné ešte urobiť. Je pripomienkou našej globálnej zodpovednosti. Prosíme vás preto, aby ste sa pokúsili jeden deň, alebo aj dva, tri, päť alebo aj každý deň žiť bez palmového oleja, bez výrobkov, ktoré ho obsahujú. Pomôžete tak svojmu zdraviu aj prírode a nakoniec zistíte, že navyše aj ušetríte, pretože toľko zbytočností s palmovým olejom vlastne ani nepotrebujete.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Unilever
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
dm drogerie markt s.r.o.
Komerční banka
innogy
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.