23. októbra

Deň udržateľnosti

Deň udržateľnosti

Deň udržateľnosti dáva svetu príležitosť zoznámiť sa s témou bližšie a spoločne sa naučiť, čo môžeme urobiť pre podporu udržateľnosti. Preto každú poslednú stredu v októbri, zasvätili školy, firmy a organizácie deň udržateľnému životu.

dm drogerie markt s.r.o.

Patrónom Dňa udržateľnosti je spoločnosť dm drogerie markt s.r.o.. Spoločnosť dm drogerie markt s.r.o. je lídrom na českom trhu s drogériou. V strednej a juhovýchodnej Európe patrí dm medzi najväčšie siete drogérií. Prvá predajňa materskej spoločnosti dm Austria bola otvorená v roku 1976 v Linzi. V Českej republike sa prvá dm objavila v roku 1993 v Českých Budějoviciach. Dnes má dm Česká republika 246 predajní po celej krajine a jej centrála sa nachádza v Českých Budějoviciach.

https://www.dm.cz

Společnost dm drogerie markt je patronem Dne udržitelnosti a věnuje se trvalé udržitelnosti ve svém provozu. V roce 2018 začala označovat zelenou cenovkou produkty šetrné k přírodě. V roce 2019 zahájila pilotní provoz plnicích stanic na ekodrogerii a ukončila prodej jednorázových plastových tašek. Od března 2023 přestala zasílat magazín poštou a využívá zelenou energii ve svých prodejnách. Získala ocenění za přírodní zahradu a podpořila 30 zelených projektů částkou 7 milionů korun. V EKOkalendáři spolku Ukliďme Česko najdete více informací o dních udržitelnosti a 365 EKOtipů pro udržitelnost.
Spoločnosť dm drogerie markt je patrónom Dňa udržateľnosti a venuje sa trvalo udržateľnosti vo svojom prevádzaní. V roku 2018 začala označovať zelenou cenovkou produkty šetrné k prírode. V roku 2019 zahájila pilotný prevádzku plniacich staníc na ekodrogériu a ukončila predaj jednorázových plastových tašiek. Od marca 2023 prestala posielať časopis poštou a využíva zelenú energiu vo svojich predajniach. Získala ocenenie za prírodnú záhradu a podporila 30 zelených projektov sumou 7 miliónov korún. V EKOkalendári spolku Ukliďme Česko nájdete viac informácií o dňoch udržateľnosti a 365 EKOtipov pre udržateľnosť.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Unilever
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
dm drogerie markt s.r.o.
Komerční banka
innogy
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.