20. septembra

Európsky týždeň udržateľného rozvoja

Európsky týždeň udržateľného rozvoja

Európsky týždeň udržateľného rozvoja (ETUR) je celoeurópsky festival podujatí, ktoré propagujú myšlienky udržateľného rozvoja a spolu s ním aj organizácie a jednotlivcov, ktorí udržateľne žijú. Každoročne sa ho zúčastňujú desaťtisíce ľudí po celej Európe. V Česku ho zastrešuje Ministerstvo životného prostredia, ktoré v rámci ETURu ponúkne aj vlastné zaujímavé akcie.

Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC

Patrónom Európskeho týždňa udržateľného rozvoja, je Coca-Cola, jeden z globálnych lídrov na poli udržateľnosti.

https://www.coca-cola.com/cz/cs

Patrónom Európskeho týždňa udržateľného rozvoja z nového EKOkalendára je Coca-Cola, jedna z globálnych lídrov v oblasti udržateľnosti.
Od 20. do 26. septembra sa počas Európskeho týždňa udržateľného rozvoja, ktorý od roku 2015 popularizuje myšlienky a Ciele udržateľného rozvoja, uskutoční množstvo akcií, ako prednášky, diskusie, výstavy, prechádzky do prírody alebo kvízy. Môžete sa zapojiť prostredníctvom organizácie akcií o udržateľnom rozvoji alebo účasťou na nich. Záujemcovia nájdu zoznam registrovaných akcií na www.tydenudrzitelnosti.cz a plánované akcie sa môžu dozvedieť aj na sociálnych sieťach, najmä na facebookovom profile Udržateľný rozvoj.
ETUR má pestrofarebný program, ktorý zdôrazňuje, že bez ohľadu na to, či ste veľká firma alebo jednotlivec, vždy záleží na vašom prístupe. Udržateľný rast má oveľa širší význam ako len ohľaduplnosť voči životnému prostrediu, zahŕňa každý aspekt nášho života a podnikania. Preto sme si vybrali a podporujeme ETUR, ktorý je zaradený ako jedno z viac ako 230 ekologických sviatkov do projektu www.EKOkalendar.cz, hovorí Veronika Němcová, riaditeľka vonkajších vzťahov a udržateľnosti Coca-Cola ČR a SR.
Systém Coca-Cola, ktorý patrí medzi svetových lídrov v oblasti udržateľnosti, už v súčasnosti využíva výhradne energiu z obnoviteľných zdrojov na výrobu nápojov v Česku. Zároveň sa zaviazal, že najneskôr do roku 2040 bude mať v celom hodnotovom reťazci neutrálny uhlíkový odtlačok. V rámci Európskeho týždňa udržateľného rozvoja sa tento rok koná Deň otvorených dverí pre zamest

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.