29. augusta

Deň viac byliniek a menej soli

Deň viac byliniek a menej soli

Nízky obsah soli neznamená bez chuti. Nájdite nové zdravé recepty alebo urobte zdravšie svoje staré recepty tým, že nahradíte trochu soli chutnými a zdravými bylinkami.

Jesť zdravú a vyváženú stravu je často jednoduchšie povedať ako urobiť. Príprava čerstvého a výživného jedla vyžaduje čas a úsilie, zatiaľ čo menej zdravé varianty sú často oveľa jednoduchšie a pohodlnejšie. Ale jesť zdravo nemusí byť nuda. Zvyknúť si variť s menším množstvom soli robí telu dobre a chuťové bunky si možno neuvádzajú, o čo prichádzajú. Je čas využiť Deň viac byliniek a menej soli.
História Dňa viac byliniek a menej soli vznikla v snaha znížiť množstvo soli v strave priemerného človeka. Okrem pridávania soli pri jedle je soľ aj často používanou zložkou mnohých hotových jedál. To znamená, že mnoho ľudí prijíma v strave viac sodíka, ako si uvedomuje.
Deň viac byliniek a menej soli je ideálny deň na začatie venovania väčšej pozornosti príjmu soli a zároveň byť kreatívnym s inými spôsobmi ochucovania jedla.
Ako osláviť Deň viac byliniek a menej soli? Vyskúšajte tieto zaujímavé a inšpiratívne nápady, ako urobiť jedlá trochu zdravšie.
Začnite variť doma. Deň viac byliniek a menej soli vyzýva každého, aby urobil jednoduchý krok k obnoveniu rovnováhy medzi soľou a bylinkami. Toho možno dosiahnuť použitím byliniek v domácich jedlách namiesto soli. Varenie doma je jediným skutočným spôsobom, ako kontrolovať používanie soli, pretože reštaurácie a výrobcovia hotových jedál často používajú veľké množstvo soli, čo sa nedá zmeniť. Ale to je v poriadku, pretože variť doma môže byť jednoduché, chutné a príjemné, najmä pre tých, ktorí vedia, že robia niečo dobré pre svoje telo.
Vypestujte si čer

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
DHL Supply Chain
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.