17. apríla

Medzinárodný deň ocenenia netopierov

Medzinárodný deň ocenenia netopierov

Netopýri môžu sežrat až 1000 komárov denne. Pomozte zachovať tieto zásadné tvory darovaním na ochranu prírody, dobrovoľníctvom alebo aspoň šírením povědomí.

Netopiere majú medzi ľuďmi zlú povesť ako strašidelné krvavé pijavice, ktoré šíria choroby. Podľa vedcov však len veľmi zriedka prenášajú choroby a len málo druhov pije krv, skôr jedia ovocie. Populácia netopierov sa zmenšuje a to je problém, pretože prispievajú k ekosystému viac, ako si ľudia myslia. Cieľom Medzinárodného dňa ocenenia netopierov je ukázať lásku k týmto lietajúcim savcom a naučiť ľudí dôležitosti netopierov v dnešnom svete.
Na Medzinárodný deň ocenenia netopierov si pripomíname dôležitú úlohu, ktorú netopiere zohrávajú v našom každodennom živote. Možno si nemyslíte, že netopiere majú vôbec nejaký vplyv na váš život. Vo skutočnosti možno o tomto zvierati veľa nepremýšľate. Keďže sú netopiere hmyzožravé, zbavujú nás aj mnohého otravného hmyzu a za to im máme čo poďakovať. Ich úloha v kruhu života nám určite prospeje.
Medzinárodný deň ocenenia netopierov nás vyzýva, aby sme sa dozvedeli viac o tomto druhu a o ich úlohe v prírode. Je to pre vás dobrá príležitosť dozvedieť sa viac o netopieroch a mnoho informácií nájdete na internete aj v živočíšnych učebniciach. Koneckoncov existuje niekoľko veľmi zaujímavých faktov o tomto druhu.
Pravdepodobne viete, že netopiere sú schopné vidieť vo tme a že používajú svoj extrémny sluch. Vedeli ste však, že sú jediným typom cicavca, ktorý je schopný lietať skutočným a udržateľným spôsobom? Vedeli ste tiež, že netopiere sú opelovači? To znamená, že spolu s motýľmi a včelami predstavujú rozhodujúci článok v našom zásobovaní potravinami a vytvárajú tiež bohaté h

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
DHL Supply Chain
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.