22. apríla

Deň Zeme

Deň Zeme

Pred viac ako 50-timi rokmi, 22. apríla 1970, sa na rôznych miestach Spojených štátov zhromaždilo 20 miliónov ľudí, ktorí demonštrovali za zdravšie životné prostredie. Kampaňou chceli demonštranti presadiť prijatie nových zákonov o ochrane životného prostredia a presadiť tieto otázky do politickej diskusie. Kampaň mala nebývalý ohlas a jej výsledkom bol vznik Dňa Zeme, ktorý sa každý rok 22. apríla oslavuje po celom svete ako medzinárodného sviatok životného prostredia. Od roku 1990 aj v Českej republike.

RAJA

Patrónom Dňa Zeme je spoločnosť RAJA. Spoločnosť RAJA sa vždy usilovala o ekologicky zodpovedný prístup k podnikaniu. Vyzývame našich partnerov, aby zaujali rovnaký prístup. Preto každý deň podnikáme kroky, ktoré majú pozitívny vplyv na životné prostredie. Premyslená nákupná politika a dobre riadená distribúcia nám umožňujú ísť príkladom, prispôsobovať sa a konať tak, aby sme minimalizovali našu spotrebu a vplyv na životné prostredie na všetkých úrovniach.

https://www.rajapack.cz/raja-ekologie

Senátor Gaylord Nelson přišel s myšlenkou masového ekologického happeningu v roce 1970, který se později stal Dnem Země. Akce, při které se protestovalo proti konzumní společnosti a bojovalo za ochranu životního prostředí, se zapojilo přes 20 milionů Američanů. Oslava Dne Země se postupně rozšířila do celého světa a v roce 1990 se k ní připojilo 200 milionů lidí ve 140 zemích. Letos je patronem Dne Země společnost RAJA, která se snaží o ekologicky odpovědný přístup k podnikání. Společnost podporuje udržitelný rozvoj a ekologicky odpovědné dodavatele. Také se zaměřuje na ekologicky odpovědnou distribuci a digitalizaci komunikace. Skupina RAJA se také snaží nabízet stále ekologičtější balení a podporovat recyklaci a snižování odpadu.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Unilever
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
dm drogerie markt s.r.o.
Komerční banka
innogy
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.