21. novembra

Deň používania menej vecí

Deň používania menej vecí

Zdá sa, že každý deň, ktorý uplynie, vedie k tomu, že sa v našich životoch hromadí čoraz viac zbytočností. Najnovšie technické hračky, najnovšie kuchynské vychytávky, najnovšie čokoľvek, to všetko musíme mať k dispozícii...

Horšie je, že máme tendenciu používať veľa jednorazových nádob a papierových utierok a jednoducho zbytočnosti. To všetko prispieva k prostrediu a svetu, v ktorom žijeme, a Deň používania menej vecí nás vyzýva, aby sme sa na toto správanie kriticky pozreli a urobili, čo je v našich silách, aby sme ich obmedzili.
Deň histórie používania menej vecí
Skutočne musíme pochopiť, že túžba po blahobyte v súčasnej spoločnosti je psychotická. Túžime po veciach, ktoré nepotrebujeme ani si neužívame.
Richard Foster
Deň používania menej vecí bol založený ako súčasť kampane zameranej na záchranu životného prostredia a na záchranu sveta. Samozrejme, čo je skutočne potrebné pochopiť, je, že nezachraňujeme svet, ale sami seba. Zem sa bude točiť bez ohľadu na to, čo s ňou urobíme, a život na nej sa jednoducho prispôsobí novému prostrediu, ktoré sme vytvorili.
Každý rok používame doslova tuny plastových fliaš, máme mikrokuličky z našich šampónov a pleťových peelingov, ktoré si nájdu cestu do oceánu, premrhávame obrovské množstvo zdrojov, zatiaľ čo pokračujeme v vylepšovaní toho, čo vlastníme, a vyhadzujeme minuloročné modely.
Nevládne organizácie sa zapojili, aby sa nás pokúsili povzbudiť, aby sme pracovali na záchrane pred sebou samými, a jedným z najlepších spôsobov, ako to zvládnuť, je kontrolovať našu spotrebu zdrojov.
Ako osláviť Deň používania menej vecí
Používali ste vodu balenú v plastových fľašiach? Poďte si do kohútika kúpiť filter a naliať si ju sami do sklenených fľašiek. Obvykle sa ráno zastavíte a dáte si kávu v jednorazovom kelímku. Namiesto toho si ju uvaríte doma a zachrá

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.