25. októbra

Medzinárodný deň domácich maznáčikov

Medzinárodný deň domácich maznáčikov

Medzinárodný deň domácich maznáčikov má dlhodobú tradíciu, oslavuje sa už od roku 1931. Vznikol ako oslava všetkých chovaných zvierat. Týmto dňom si tak pripomíname, ako dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou našich životov sú. Aby bol ich život šťastný a zdraví, potrebujú nielen našu lásku, ale aj náš zodpovedný prístup k ich chovu.

Svet zvierat nepoznáva ľudské vlastnosti ako závisť, chamtivosť či krutosť, no je plný emocí - radosti, lásky k svojmu pánovi, ale aj strachu a pocitu bolesti. Domáce a hospodárske zvieratá, ako psy, mačky, morčatá, ježkovia, fretky, papagáje, rybičky a ďalšie, majú právo na zdravý a šťastný život. Potrebujú lásku, kvalitnú stravu, vhodné prostredie a zodpovedný prístup zo strany majiteľov. Až 70 percent obyvateľov má domáceho miláčika a mesačne naň v priemere utratia okolo tisíc korún.
Nesmieme však zabúdať ani na zvieratá v útulkoch. Presný počet takýchto zvierat nie je známy, no počty opustených alebo stratenej zvierat sa pohybujú v desaťtisícoch. Celkovo je v Českej republike okolo 300 útulkov. Priniesť krmivo, hračku alebo napríklad vyvenčiť niektorého z psov by bolo určite milým darom nielen v tento sviatočný deň.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Unilever
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
dm drogerie markt s.r.o.
Komerční banka
innogy
Schneider Electric
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
DPD CZ
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
FlixBus CZ s.r.o.
MUNIPOLIS

Copyright Ⓒ 2022 - 2023 | Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.