9. septembra

Týždeň bez odpadu

Týždeň bez odpadu

Zero Waste Week je ekologická kampaň na zníženie odpadu na skládkach a koná sa každoročne počas prvého celého týždňa v septembri. Ide o nekomerčnú kampaň, ktorej cieľom je demonštrovať prostriedky a metódy na zníženie plytvania, vytvoriť komunitnú podporu a zvýšiť povedomie o rastúcom probléme plytvania a znečistenia životného prostredia.

TIERRA VERDE s. r. o.

Patrónom týždňa nulového odpadu je spoločnosť TIERRA VERDE, kde vyvíjajú a vyrábajú inovatívnu drogériu, pretože im dáva zmysel vkladať svoju energiu do produktov, ktoré sú lepšie pre naše zdravie i prírodu. Dohromady ich zviedla túžba robiť zmysluplnú prácu. Baví ich stále zdokonaľovať svoje výrobky, aby boli účinné a pritom šetrné, s minimom jednorazových obalov. Chcú, aby sa ekologický prístup stal úplne bežnou súčasťou života. Rovnako ako práca v rešpektujúcom prostredí. A prispievajú k tomu každý deň, každým produktom, ktorý opustí výrobu v Popůvkách u Brna.

https://tierraverde.cz

Cieľom Zero Waste Week je znížiť množstvo odpadu na skládkach, zvýšiť recykláciu a povzbudiť ľudí, aby sa zapojili do obiehového hospodárstva. Týždeň nulového odpadu propaguje opätovné použitie plastov a dôkladnú recykláciu, aby sa znížilo množstvo odpadu, ktorý sa posiela na skládky alebo spaľovanie.
Patrónom tohtoročného Týždňa bez odpadu sa stala spoločnosť TIERRA VERDE, ktorá predstavuje vratnú fľašu ako ďalší krok v minimalizácii plastového odpadu. Litrová fľaša má jedinečný tvar a je vhodná na tekuté aj sypké produkty. Zákazníci ju môžu vrátiť do obchodu alebo používať pri bezobalovom nákupe. Za fľašu sa platí záloha, ktorá sa vráti po jej vrátení. Od novembra 2023 bude TIERRA VERDE fľaše znovu napĺňať a posielať späť do obehu.
Akcie Týždňa bez odpadu sa konajú v druhom septembrovom týždni a môžete sa zapojiť do rôznych bezodpadových aktivít. Ďalšie ekologické udalosti a sviatky nájdete v EKOkalendári spolku Ukliďme Česko.
TIERRA VERDE je ekodrogéria z Moravy, ktorá vyvíja a vyrába inovatívne výrobky šetrné k životnému prostrediu. Ich cieľom je, aby ekologický prístup bol bežnou súčasťou života a prispievajú k tomu každým produktom, ktorý opustí ich výrobu.

Partneri

Lush
Reda
EnviWeb
Kam s ním?
Ukliďme Česko
ÁMOS vision
Philip Morris ČR a.s.
Progresus Invest Holding
Seznam.cz
ECOBAT s.r.o.
RAJAPACK
TIERRA VERDE s. r. o.
Komerční banka
GREEN Logistics CZ s.r.o.
SAKO Brno
PR servis České tiskové kanceláře
Penny Market s.r.o.
EKO-KOM
Systém Coca-Cola ČR a Coca-Cola HBC
MUNIPOLIS
Sázíme Česko

Copyright Ⓒ 2022 - 2024Miroslav KubásekUkliďme Česko z.s.